Tuesday , February 18 2020
Home / turkey / Alzheimer's Island Yiyecekler nelerdir? Alzheimer hastalığını önlemek için ne yenmeli?

Alzheimer's Island Yiyecekler nelerdir? Alzheimer hastalığını önlemek için ne yenmeli?Dünya'da milyonlarca kişiyi etkileyen Alzheimer hastalığına yakalanan kişiler kademeli olarak hafıza, dil becerisi ve fonsiyon kaybı yaşıylarlar. ABD'the yapılan bir araştırma ile ceviz içerikli diyetin bu hastalığın ilerleyişini ölmüü zayıflatabileceğine dair bazı çalışmalar bulunduğu açıklandı.

Birkaç yıldır, ceviz içerikli bir diyetin demans riskini azaltmaya veya Alzheimer hastalığının ve altında yatan mechanizmalarının yavaşlatılması için yardımcı olup olmayacağını belirlemeye çalısan New York Devlet Abha Chauhan, cevizde bulunan yüksek antioxidant icerik (gamma tocopherol – Vitamin E – flavonoid ve melatonin) ve ciddi miktardaki bitki bazlı omega 3 tem yağ asit (alpha-linolenik acit (ALA), 2.5g / oz) kaynakuşı

CEVİZ STRESİ SINIRLIYOR, HÜCRE ÖLÜMÜNÜ ÖNLÜYOR

AW823751_01

Yabancı kaynaklardan did the noble car gillers do; araştırmacılar, Alzheimer hastalığını taklit edecek sentetik amiloid beta protein eklenen petride üretilen hücreler kullandılar. Olaşırtıcı olmayan biçimde, bu durum, yüksek miktarda lipit peroxide, THEN Bölünmesi ve serbest radical üremesi ile nihayetinde heülümü ile sonuçlandı. Ceviz esası eklenen hücelerated ice synthetics amiloid beta protein etkileri azaldı ve hücre ölümü daha düşük oldu.

Yapılan açıklamaya göre; bu sonuçlar, cevizin serbest radicals temizleme, oxidat stresi sınırlama ve alzheimerin amiloid beta protein özelliklerinden kaynaklı hücre ölümünü öleme kabiliyeti olduğunu goststerdi.

DİYETE DAHİL EDİLEN CEVİZ, ALZHEİMERLİ FARELDE HAFIZAYA YARDIMCI OLUYOR

Araştırmada; cooler hücreler üzerinde, ceviz takviyesi ile yapılan başarılı laboratory deneylerini takiben araştırmacılar, teorilerini canlı hayvanlar, ozellik Alzheimer hastalığının transjenik danger modeli (AD-tgiler) AD-tg farelerin normal diyetlerine yüzde 6 veya yüzde 9 oranında ceviz eklendi. Bunlar sırasıyla 1 ve 1.5 onste ve insanlar için tavsiye edilen günlük ceviz alım miktarı kadardı. Deney ve control grubu farelerin diyetleri toplam calorie iliary protein, carbohydrate ve yağ içeriği açısından karşılaştırılabilir durumdaydı. Ceviz takviyesi, Alzheimerlı farelerin labirenti keşfederken daha iyi öörrenme ve motor beceriler gostermelerine imkan value. The results of the hayvanlar daha az stress have been announced yesterday as well as the yaptı ve ceviz takviyesi olmayan diyete tabi olanlara kıyasla daha çabuk kaçabildi.

Dr. Chauhan, yaptığı değerlendirmede; "Çalışmamızda, Ceviz ile zenginleştirilmiş diyetler, Ceviz içeriğinin oksidatif stres ve inflamasyonu azaltmaya yönelik birikimli etkisi nedeniyle AD tg delusions Rinde gelişmiş Hafiza ve bilişsel fonksiyon sağlamış olabilir. Bu sonuçlara Gore, Ceviz ile takviyenin cevizin farklı bileşenlerinin antienflamatuar ve antioksidan etkileri nedeniyle Alzheimer hastalığının gelişimi riskini azaltmaya ve / veya ilerlemesinin yavaşlatılmasına yardımcı olabileceği ifade edilebirir.

Dr. Chauhan, Ceviz özünün bu etkisinin, cevizin içinde bulunan aktif bileşenlerden kaynaklanabileceğini, Bunun endojen antioksidan Savunma kapasitesinin artırabileceğini ve hücresel redoks durumunu düzenleyebileceğini, Ceviz zengini bir diyet bu nedenle amiloid protein beta aracılığıyla oluşan sitotoksisiteyi, nöronal Kaybi ve Alzheimer hastalığı oluşum riskini azaltabileceğini belirtti.

'SADECE CEVİZDE ANA BİLEŞENİ ALA OLAN POLİ DOYMAMIŞ YAĞ BULUNUYOR'

Bu aşamada cevizdeki hangi unsurun bu faydaları sağladığını belirtmenin zor olduğunun altını çizen Dr. Chauhan, "Ancak antioksidanlara i olarak ALA (omega 3 yağ asidi) da katkı sağlayan bir factor olabilir. yüzde 9 oranında ceviz oxidant stresi azalttığını ve Alzheimer farlerinde vücudun savunma mechanizmasını güçlendirdiğini gösteriyor.

Dr. Chauhan, "Bulgularımız, cevizle takviyenin, biriken serbest radical mud giderilmesi ve serbest radikallerle antioksidanların dengesinin iyileştirilmesiyle ilişkilendirilen endojen antioksidan fonksiyonu geliştirdiğini ve böylelikle AD tg farelerindeki lipitlere ve proteinlere yönelik oksidatif zararın azaltıldığını gösteriyor. Ceviz zengini bir diyetle Erken müdahalenin, serbest radikaller nedeniyle oluşan zararın This landmark has been saved by the Mechanism of the Alzheimer's Alzheimer's Disaster and Demand in the United States and by the Court of the Court and by the Court of the Court.

Bu sonuçlara gére ceviz takviyesi, sadece hülrelede bulunan lipid ve proteinlere daha az zarar verilmesini sağlayan oxidisation stresin azaltılması değil aynı zamanda vücudun serbest radallallerle savaşma kabiliyetini artırılması

NÜFUS YAŞLANDIKÇA BİLİŞSEL HASTALIKLAR ARTIYOR

Nüfus yaşlandıkça, Alzheimer's ve demans (bunama) gibi hafızayı etkileyen koşullar daha fazla endişe kaynağı olacağı belirtiliyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün 2012'de yayımladığı bir makaleye göre, dünya genelinde her yill tahmini 7.7 milyon kişi demans hastası oluyor. Dünya genelinde demansla hayatını sürdüren kişilerin sayısının ise 35.6 milyon olduğu tahmin ediliyor. Turkey, 65 yaş üzerindeki nüfusun oranın yüzde 8 olduğu düşünüldüğünde, 400 bin kişinin Alzheimer hastalığından muzdarip olduğu tahmin ediliyor. Bu rakamın 2030 yılı itibariyle ikiye çıkacağı ve 2050 yılından üç katından daha fazla olacağı öngörülüyor.


Source link